Haberler

Akrilik Kumaş Nedir, Terletir mi, Yazın Giyilir mi?

19 Haziran 2023

Akrilik kumaşlar son yıllarda sıklıkla tercih edilen giyim ve ev tekstili ürünleri arasında yer alıyor. Peki, akrilik kumaş nedir ve nasıl üretilir? Ayrıca akrilik kumaşın özellikleri, terletme durumu, yaz aylarında giyilebilirliği, bakımı ve çevre dostu özellikleri nelerdir?

Şönil Kumaş Nedir, Özellikleri Nelerdir?

19 Haziran 2023

Şönil kumaş, son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz bir kumaş türüdür. Uzun yıllardır yalnızca kalın mont, kaban ve mantolarda kullanılan bu kumaş artık daha farklı tasarımların da önemli bir malzemesi haline gelmiştir. Peki, bu şönil kumaş nedir? 

Goblen Kumaş Nedir, Özellikleri Nelerdir?

19 Haziran 2023

Goblen kumaş, tarihi dokusuna rağmen hala popüler olan bir ev tekstili malzemesidir. Bu kumaş türü, özellikle el işi projelerinde kullanılan özel bir dokuma tarzına sahiptir. Desenleri ve renk seçenekleri sayesinde her zevke hitap edebilen kumaş, birçok ev dekorasyonu için ideal bir tercihtir.

Polyester Kumaş Nedir, Özellikleri ve Kullanımı

19 Haziran 2023

Polyester kumaşlar, son yıllarda sıklıkla kullanılan bir malzeme haline gelmiştir. Sentetik bir kumaş türü olan polyester, birçok avantajı ve faydası ile öne çıkmaktadır.

Dünyanın En Pahalı Kumaşları Hangileridir?

19 Haziran 2023

Lüks moda dünyasında en önemli unsurlardan biri de seçici kumaşlar kullanmaktır. İyi bir tasarım, kaliteli bir işçilik ve yüksek kaliteli kumaşlar, bir giyimin mükemmelleşmesinde kusursuz bir kombinasyondur.

Keten Kumaş Nedir, Özellikleri Nelerdir?

15 Mayıs 2023

Pek çok alanda rahatlıkla kullanılan keten kumaş nedir? Bilindiği üzere konu kumaşlar olduğunda pek çok farklı tipten söz etmek mümkündür. Her kumaş türü farklı özelliklere sahip olmakla birlikte farklı kullanım alanlarına sahiptir. Bu nedenle de farklı alanlarda farklı kumaş türleri rahatlıkla tercih edilebilir.

Branda Kumaş Nedir, Özellikleri Nelerdir?

15 Mayıs 2023

Bir kumaş türü şeklinde olan branda kumaş nedir, özellikleri nelerdir sorusunu günümüz dünyasında farklı bir araştırma konusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Branda kumaş oldukça sık dokunmuş bir kumaş türüdür ve oldukça kalındır. Aynı zamanda branda kumaşın en temel ama bir koruyucu örtü görevi görmektedir.

Bukle Kumaş Nedir? Özellikleri Nelerdir?

15 Mayıs 2023

Kumaş türlerinin en önemlilerinden olan ve yaygın şekilde kullanılan bukle kumaş nedir, sorusu birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Bu kumaş türüyle ile ilgili merak ettiklerinizi yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz. Ayrıca bu kumaş nasıl bir kumaş türüdür? Nerelerde ve niçin tercih edilir gibi önemli soruların cevabına da yazımızda sizin için yer vereceğiz.

Halı Örtüsü İçin Hangi Kumaş Tercih Edilir?

15 Mayıs 2023

Günümüzde birçok birey ev içi ortamlarda halı örtüsü tercih etmekte ve halı örtüsü için hangi kumaş tercih edilir sorusunun cevabını aramaktadır. Halı örtüsü genel itibariyle yumuşak kumaşlardan yapılmaktadır ve etrafında halıya geçirebilmek için lastik bulunmaktadır. Bu lastikler halı örtüsünün halı üzerinden çıkmasını ya da kaymasını önlemektedir.

Su Geçirmez Kumaş Nedir, Özellikleri Nelerdir?

15 Mayıs 2023

Su geçirmez kumaş satın almak istiyorsunuz ancak özelliklerini bilmiyor musunuz? Gelin hep beraber su geçirmez kumaş nedir ne değildir bir bakalım. Su geçirmez kumaş, çoğunlukla polyester ve akrilik gibi sentetik malzemelerden dokunmuş, içinde su iten materyallerin yer aldığı bir kumaş çeşididir. Bu tarz kumaşlar genellikle, paraşüt, çadır, kaplama malzemeleri ve inşaatlarda tercih edilen membran tarzı kumaşlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

1 2 3 4
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.