Kadife Kumaş

Mobilyadan elbiseye kadar çok çeşitli kullanım alanlarına sahip olan kadife kumaşlar, cazip fiyatlarıyla da alıcıları kendisine çekmeyi başarır. İşte bu kumaş türünün özellikleri, kullanım yerleri ve fiyatları…

Sıralama seçin


Toplam 21 ürün görüntüleniyor.

Kadife Kumaş Nedir?

Kadife kumaş, tarihi milattan önceye dayanan eski ve kaliteli bir kumaş türüdür. Üretiminde genellikle ipek elyaf veya ipek elyaf karışımları yer alır. Kadife kumaşlar, kendilerine has bir görünüme ve dokuya sahip olması sebebiyle birçok sektörde yaygın olarak yer alır. Kadife kumaşlar, yumuşak dokularıyla kullanıldıkları yerde sıcak ve duygusal bir izlenim bırakır. Parlak kadife kumaş ile özellikle evlerde harika bir tarz yaratmak mümkündür.

Kadife Kumaş Özellikleri

Kadife kumaşları diğer kumaş türlerinden ayıran birtakım özellikler vardır. Kadife döşemelik kumaş özellikleri aşağıdaki gibidir:

• Kadife kumaşlar yumuşak bir dokuya sahiptir.
• Kadife kumaşların kendilerine has, özel bir görünümü vardır.
• Kadife kumaşlar hem kalın hem de ince olarak dokunabilir. Ayrıca farklı teknikler ile desenli kadife kumaş elde etmek mümkündür.
• Kadife kumaşlar iç mimarların gözdesi kumaş türlerindendir.

Kadife Kumaş Kullanım Alanları

Kadife kumaşların kullanım alanları oldukça geniştir. Bu alanlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

• Döşeme: Kadife kumaşların en çok kullanıldığı alandır. Kadife kumaşlar ev ve araç mobilyalarının döşemesinde yer alır. Ayrıca kırlent ve minderlerde de bu kumaşlar şıklık katar.
• Perde: Kadife kumaşlar, perdelerde kullanıldığında bulunduğu yere farklı bir görünüm katar.
• Hazır giyim sektörü: Bay ve bayan hazır giyim ürünlerinin ana maddesi olarak yer alır. En çok kullanıldıkları yerler elbise, ceket ve ayakkabı üretimidir.
• Dekoratif eşya yapımı: Mücevher kutusu, hatıra eşya gibi ürünlerin yapılması için yardımcı madde olarak yer alır.
• Mobilya: Dolap içi ve yatak başlarında dekoratif amaçla yer alır.

Kadife Kumaş Fiyatları

Tekstil sektöründe kadife kumaş fiyatları, kumaşın kalitesine göre farklı fiyat aralıklarında yer alır. Ancak hem kaliteli hem de ucuz kadife kumaş çeşitlerini bulmak da mümkündür. En ucuz kadife kumaş fiyatları için sitemizi ziyaret edebilir, yüksek kalite ve geniş renk yelpazesine sahip kumaş çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Kadife döşemelik kumaş fiyatları, sitemizde ziyaretçilere oldukça avantajlı bir şekilde sunulmuştur.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.