Keten Kumaş

Elbiseden koltuk minderine kadar birçok ürünün üretiminde keten kumaşlar büyük rol oynar. Peki keten kumaşların en önemli özellikleri nedir? İşte detaylar…

Sıralama seçin
1 2 3


Toplam 240 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Keten Kumaş Nedir?

Keten kumaş, keten bitkisinin gövdesinden elde edilmiş olan elyaflardan yapılan bir kumaş çeşididir. Doğal elyaf kategorisinde yer alan keten, ham keten kumaş üretimindeki hammaddedir. Farklı tekniklerle desenli keten kumaş üretimi de mümkündür. Keten kumaşları kendilerine özgü bazı özellikleri barındırır. Bu nedenle değerlidir ve tekstil sektöründe yaygın kullanılan kumaş türlerinden biridir.

Keten Kumaşın Özellikleri

Keten kumaşlar, ilk bakışta bile kendilerini diğerlerinden ayıran birtakım özelliklere sahiptir. En önemli keten kumaş özellikleri aşağıdaki gibidir:

• Keten kumaşlar gözenekli yapıları sayesinde yaz aylarında terletme yapmaz.
• Doğal elyaf türünden yapıldığı için alerjik reaksiyonlara sebep olmaz.
• Güçlü nem çekme özelliğine sahiptir. Ancak nemi bünyesinde fazla tutmaz ve böylece çabuk kuruyabilir.
• Oldukça dayanıklıdır ve çabuk kirlenme de yapmaz.
• Kullanım yerine göre pamuklu keten kumaş üretimi mümkündür.
• Keten kumaşların esneklik özelliği fazla yoktur.

Keten Kumaşın Kullanım Alanları

Keten ve pamuk keten kumaş, diğer kumaş çeşitlerine göre birçok üstün özelliklere sahiptir. Bu nedenle kullanım alanları oldukça geniştir. Bu alanlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

• Ev tekstil: Halı, perde, çarşaf, örtü, havlu ve bornoz gibi birçok ev tekstil ürününün hammaddesi ketendir.
• Mobilya döşemeciliği: Koltuk, sandalye ve minderlerin üretiminde döşemelik keten kumaş çeşitleri yer alır.
• Giyim sektörü: Keten kumaşlar; etek, gömlek, şort, pantolon gibi kıyafetlerin üretiminde yer alır.
• Dekoratif eşya ve aksesuar: Keten kumaşlar; dekoratif hediyelik eşya, halat, şapka, çanta gibi ürünlerin kumaş tercihlerinde yer alır.

Keten Kumaş Fiyatları

Keten kumaş fiyatları, üretim kalitesine ve kumaş cinsine göre farklı aralıklarda yer alır. Satıcılar keten kumaşları genellikle metrekarelik ölçü birimi üzerinden fiyatlandırarak satar. Sitemizde farklı desen ve renk seçeneklerine sahip onlarca kaliteli keten kumaş vardır. Ayrıca bu kaliteli kumaşlar avantajlı fiyatlara sahiptir. Siz de tüm keten kumaş çeşitlerini sitemizden inceleyebilir ve ihtiyacınıza en uygun olanını keten kumaş satın al seçeneği ile sipariş verebilirsiniz. Üstelik kredi kartına taksit fırsatıyla ödeme biçiminizi planlayabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.