Kanvas Kumaş

Kanvas kumaşlar, giyimden döşemeciliğe kadar geniş kullanım alanına sahip bir kumaş türüdür. Peki kanvas kumaşın özellikleri ve fiyatları nelerdir? Detaylar yazımızda…

Sıralama seçin


Toplam 27 ürün görüntüleniyor.

Kanvas Kumaş Nedir?

Kanvas kumaş, kalın keten kumaşa verilen genel bir isimdir. Ancak günümüzde farklı çeşitlerde üretilmiş kanvas kumaşlar vardır. Bunlardan en çok kullanılanları polyester kanvas kumaş ve pamuklu kanvas kumaş olarak sayılabilir. Kanvaslar, giyimde yapı olarak kot kumaşı ile normal kumaş arasında bir konuma sahiptir.
Kanvaslar kolay baskılanabilir özelliklere sahip olduğu için piyasada kanvas kumaş çeşitleri oldukça fazladır. Tekstil dünyasında genellikle düz veya desenli olarak yer alırlar.

Kanvas Kumaş Özellikleri

Kanvas, bazı özellikleri sebebiyle birçok sektörde kullanım alanına sahiptir. Kanvas kumaş özellikleri aşağıdaki gibidir:

• Dayanıklıdır, özellikle kalın kanvas kumaş çeşidinin uzun süre kullanım özelliği vardır.
• Esnektir, kullanım şekline göre şekil alır.
• Bu kumaş tipinin arka ve ön yüzü aynıdır.
• Klasik bir görünüme sahiptir ancak spor giyim için kullanımı da vardır.
• Baskının kolay yapılabilmesi nedeniyle desenli kanvas tipleri çoğunluktadır.

Kanvas Kumaşın Kullanım Alanları

Kanvas kumaşın çok farklı kullanım alanı vardır. Bu da kanvas kumaş satıcıları için büyük avantajlar sağlar. Kanvas kumaşın bazı kullanım alanları aşağıdaki gibidir:

• Baskı sektörü: Kanvas kumaş, reklam veya fotoğraf basımı için oldukça uygundur. Bu nedenle baskı sektörünün ana malzemeleri arasında yer alır.
• Giyim sektörü: Pantolon başta olmak üzere birçok kıyafetin kumaş tipidir. Kanvası kullananlar özellikle şık ve rahat kullanım özellikleri nedeniyle satın alır.
• Döşemecilik sektörü: Tahmin edilebileceği üzere kanvasın en önemli kullanım alanlarından biri mobilya döşemeciliğidir. Kanvas kumaşlar koltuk, sandalye, minder gibi ürünlerin ana malzemelerinden biridir.

Kanvas Kumaş Fiyatları

Kanvas kumaşlarının fiyatları cinsine, kalitesine ve desenine göre değişiklik gösterir. Bu kumaş türü satıcılarda genellikle kanvas kumaş metre fiyatı ile satışa sunulur. Sitemizde geniş renk ve desen seçeneğine sahip onlarca kaliteli kanvas kumaş vardır. Üstelik kanvas kumaş fiyatları oldukça avantajlıdır. Siz de dekorasyonunuz için kaliteli kanvas kumaşı arıyorsanız sitemizi hemen ziyaret edebilir, onlarca kaliteli kumaşı uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.