Şemsiye Kumaşı

Şemsiye teknolojisi, çoğu tüketicinin yakalayabileceğinden çok daha hızlı şekilde ilerliyor. UV koruma teknolojisiyle üretilen şemsiye kumaşı, rüzgâr direnci ve daha fazlasını kullanan yeni kumaşlar bulunuyor. Bunun anlamı ise bilgili bir alıcı için, ekstra kolaylıklardır. Kumasci.home, sizlere benzersiz şemsiye kumaşlarından geniş bir yelpazeyi uygun şemsiye kumaşı fiyatları ile sunuyor.

Sıralama seçin


Toplam 91 ürün görüntüleniyor.

Şemsiye Kumaşları Nasıl Olmalıdır?

Şemsiye kanopiyi örtmek için kullanılan kumaş, şemsiyeyi kaplar ve bir barınak oluşturur. Güneşten, yağmurdan ve rüzgârdan koruma görevi bulunur. Su geçirmez şemsiye kumaşı, tüm şemsiyelerin olmazsa olmaz özelliklerindendir.

Şemsiye kumaşları üzerine en yaygın şemsiye kumaş türleri bulunur. Polyester şemsiye kumaşı en ucuz olan kumaş türüdür. Havadaki nem değişimlerinden dolayı kumaşta herhangi bir genişleme ya da çekme olmaz. Küflenmeye dayanıklıdır.

  • Naylon: Polyester kumaştan daha pahalıdır. Rengi parlaktır. Havadaki nemden etkilenir ve küçülür.
  • Polyester sentetik elyaf: Su geçirmez ve UV ışınlarından korur. Renk ve desen seçeneğine sahiptir.
  • Vinil kaplama: İnce koruma tabakasına sahiptir. Daha az su geçirmezdirler. Nemli iklimler için uygun değildir.

Şemsiye kumaşı özellikleri, farklı etkenlere sahiptir. En iyi şemsiye kumaşı olarak dayanıklı olması, çabuk kuruması ve kırışmaya dayanıklı olması nedeniyle daha çok tercih edilebilir.

Büyük Şemsiye Kumaşları Nasıl Olmalıdır?

Plaj ve golf şemsiyesi olarak adlandırılan büyük şemsiye kumaşı, kumsallarda, evin bahçesinde, dış mekanlarda kullanılabilir. Bu tür şemsiyelerin, güneşten ve yağmurdan koruması önemli özelliklerin başında gelir.

Kumaş yapısı UV ışık geçirgenliği üzerinde bir etkiye sahiptir. Kumaşın yoğunluğunun artmasıyla, ışık geçirgenliği de azalır. Daha ağır kumaş, daha küçük bir ultraviyole ışık geçirgenliğine sahiptir. Kumaşın kapsamı artarken, ultraviyole ışık geçirgenliği azalır.

  • UV filtresi: Kumaşa güneşten koruma etkisi sunar. Ancak UV filtresi, uzun süre yağmura dayanamaz.
  • UV koruması: Çoğunlukla siyah ve gümüş kaplama olmak üzere, UV engelleme yöntemi kullanılır. Genellikle plaj şemsiyelerinde UV gümüş kaplama bulunur.

Plaj ya da golf şemsiyesi olarak kullanılan büyük şemsiyelerde, koyu renk şemsiye kumaşı, UVA’nın % 95’lik bir oranını bloke eder. Güneşten korunma etkisi, % 80 kumaşa bağlıdır ve renk pek bir şey ifade etmez.

Şemsiye Kumaşı Fiyatları Ne Kadardır?

Güneşten ve yağmurdan koruyan el tipi şemsiyeler, dış mekân şemsiyeleri, plaj ve golf şemsiyeleri gibi birçok farklı şemsiye türü bulunur. Farklı renk, stil ve boyutlarda geniş şemsiye şemsiye kumaşı yelpazesi sunan kumasci.home ile yüksek kalite ve en iyi hizmeti alırsınız.

Güçlü ve büyük, rüzgâr geçirmez şemsiye kumaşı fiyatı; renge, boyuta, desene göre değişkenlik gösterir. Anti-UV desteği bulunan açık hava etkinliklerinde, kumsalda, yağmur ve güneşten korunma amaçlı kullanacağınız şemsiyeler için, kumasci.home online mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Uygun fiyatlar ve ödeme seçeneklerine sahip olan online mağazamızda; tüm kumaş seçenekleri görebilir, fiyat karşılaştırması yapabilir, ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayacak, yüksek kaliteli şemsiye kumaşlarımızı, güvenilir online alışveriş ile temin edebilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.