Perde Kumaşları

Perde seçimi, eviniz için yapabileceğiniz en kritik eşya seçimlerinden biridir. Eviniz ve eşyalarınızla uyacak perde modelleri arasından doğru seçimi yapmak için araştırmanızı kısa tutmamalısınız. Perde seçimi yaparken perde kumaşlarından, perdelerin uzunluğuna, perdelerin kullanılacağı odaların stili ve pencere büyüklüklerine kadar pek çok unsuru göz önüne almalısınız. Seçtiğiniz perdeyle evinize farklı bir kimlik kazandırma elinizdedir. Peki doğru perde kumaşı seçimi nasıl yapılır? Perde kumaşı fiyatları ne kadar? Perde çeşitleri seçilirken nelere dikkat edilmelidir? İşte perde seçmenin püf noktaları…

Sıralama seçin
1 2 3


Toplam 202 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Perdelik Kumaş Özellikleri

Evlerimize estetik katan perdeleri seçerken üzerinde durulması gereken konulardan en önemlisi perde kumaşı konusudur. Uzun bir kullanım ömrüne sahip olmaları için perdeler, dayanıklı ve kaliteli kumaşlardan üretilirler. Peki perde kumaşı çeşitleri nelerdir? En fazla tercih edilen perde kumaşları ve özelliklerini şöyle sıralayabiliriz:

Pamuk: Muhtemelen en kullanışlı ve temizlemesi en kolay perde kumaşı olan pamuk, perde kumaşları arasında çok fazla seçeneğe sahiptir. Her renk ve stilde pamuk perde mevcuttur. Pamuk kumaştan üretilen perdeler resmi veya gündelik olabilir, fakat pamuğun diğer kumaşlardan biraz daha sert olma eğiliminde olduğu unutulmamalıdır.

İpek: İpek kumaşlar perdelerde kullanıldıklarında klasik ve gelenekseldir. Genel olarak ışık ve ısı yalıtımında başarılı olan ipek kumaşlar bir miktar ışığın geçmesine izin verebilirler. Kaliteli bir kumaş olan ipek, pahalı bir perde tercihi olacaktır.

Kadife: Kadife kumaşlar ağır ve kalın kumaşlar olup, lüks bir görünüme sahiptirler. Fon perdesi olarak kullanılan bu kumaştan üretilen perdeler modern ve sade oturma odaları için aşırı kaçabilirler. Kadife kumaşlar da tıpkı ipek kumaşlar gibi pahalıdırlar.

Tül: Işığın geçmesine izin veren tülden yapılan perdeler oldukça hafiftirler. Gizlilik konusunda pek bir şey sunmayan bu perdeler genelde güneşlikle birlikte kullanıma uygundurlar.

Polyester: Genelde stor perde yapımında kullanılan polyester kumaşlar diğer kumaşlara oranla daha ucuz olup pek çok özellik sunarlar. Polyester kumaşlar ayrıca kir tutmaz ve kırışmazlar.

Keten: Rahat ve modern odalar için tercih edilebilen keten, hafif ve genellikle şeffaftır.

Perde Seçimi İçin İpuçları

Perde seçiminde özellikle üzerinde durmanız gereken birkaç hassas nokta vardır. Örneğin perde seçerken stil seçeneklerini daraltmanız ve satın alma amacının ne olduğuna karar vermeniz işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Yaşam alanınızın daha renkli olmasını ve pencerelerden ışık girmesini istiyorsanız tercihlerinizi bu yönde yapmanız alternatifleri elemenize yardımcı olacaktır.

Eviniz için perde seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta, evin gereksinimlerine uygun olan perdeyi seçmeye özen göstermektir. Güneş ışığının evinize girmesini istiyorsanız doğal ışığı en üst düzeye çıkaracakları için şeffaf kumaşlara odaklanabilirsiniz. Işığa karşı duyarlılığınız varsa ya da evinizde mahremiyete çok önem veriyorsanız daha sıkı dokulu perdelere bir şans verebilirsiniz.

Perdelerin uygun odalara göre seçimi de önemli bir detaydır. Oturma odası ya da salon için ışığa izin veren daha hafif perdeleri seçmek genellikle daha doğru bir tercih olacaktır. Yatak odası perdesi seçiminde ise daha ağır ve ışık geçirmez kumaşlar tercih etmek, kaliteli bir uyku süreci ve mahremiyet için ideal olacaktır.

Hangi rengi seçeceğinize karar veremiyorsanız oturma odası için en iyi perde renkleri, çoğu rengi tamamlayacak olan optik beyaz, mavi ve griler olarak ön plana çıkmaktadır. Yatak odası perdesinde de en doğru renk tercihi, alanı daha rahat hale getirecekleri için bej, kahverengi veya pembe gibi toprak tonları olarak değerlendirilebilir.

En iyi perdelik kumaş çeşitlerini tek çatıda bulabileceğiniz Kumaşçı Home’da ihtiyacınız olan perde kumaşına en uygun fiyatlarla kolayca ulaşabilirsiniz. Aradığınız kalite için www.kumascihome.com, zengin perdelik kumaş çeşitleri ve geniş fiyat aralıkları ile her zaman yanınızda.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.