Goblen Kumaş

Kökeni 17.yüzyıla dayanan goblen kumaşlar, tekstilde en sık tercih edilen kumaş türlerinden biridir. Dekorasyona farklı bir hava katan goblen kumaşların farklı çeşitleri vardır. Peki goblen kumaşı farklı yapan özellikleri ve fiyatları nelerdir? İşte detaylar…

Sort


Total of 32 products are displayed.

Goblen Kumaş Nedir?

Goblen kumaş, uzun yıllardır hayatımızda olan bir kumaş türüdür. Renkli elyafların işlenmesi sanatına goblen denir. Bu amaçla üretilmiş olan delikleri sayılabilir kumaşın adı ise goblen kumaştır. Goblen kumaşlar; etamin ve kanaviçe işlemeye benzer şekilde renkli ipliklerle işlenerek boyut kazanır. Goblen kumaşlar, birçok kullanım alanına sahiptir ve buna uygun olarak üretilmiş onlarca goblen kumaş çeşidi vardır. Mobilya döşemesinde kullanılan türe goblen döşemelik kumaş denir.

Goblen Kumaş Özellikleri

Goblen kumaşları, diğer kumaşlardan farklı birtakım özellikler içerir. Goblen kumaş özellikleri aşağıdaki gibidir:

• Üç boyutlu bir görünüme sahiptir.
• Yumuşak bir dokusu vardır ve sık dokunduğu için ağırdır.
• Dekorasyona farklı bir hava katan goblen döşemelik kumaş desenleri, iç mimarların dekorasyonda en sık tercih ettiği türler arasında yer alır.
• Döşemelik goblen kumaş, uzun süreli kullanım için oldukça elverişli bir yapıya sahiptir.
• Goblen kumaşlar ince işçilikle üretilmiş bir kumaş çeşididir.
• Goblen kumaşlar genellikle kir ve leke tutmaz.

Goblen Kumaşın Kullanım Alanları

Goblen kumaş çeşitleri genellikle farklı desen ve renklere sahip kumaşlardan oluşur. Bu çeşitler birçok ürünün üretiminde yer alır. Goblen kumaşın kullanım alanlarını ev tekstili, mobilya kaplama ve dekoratif eşya olarak sınıflandırmak mümkündür.
Goblen kumaşların kullanılarak üretildiği bazı ürünler koltuk, minder, kravat, battaniye, örtü ve havludur. Ayrıca goblen kumaş desenleri perde ve halılarda çok şık durur.

Goblen Kumaş Fiyatları

Goblen kumaş fiyatları, kumaşın işçiliğine ve kumaş kalitesine göre değişiklik gösterir. Tekstil piyasasında farklı fiyat aralıklarında goblen kumaşı bulmak mümkündür. En kaliteli ve şık goblen kumaşları avantajlı fiyatlara almak isteyenler, sitemizi ziyaret edebilir. Sitemizde birbirinden farklı desenli ve sade goblen kumaş çeşidi vardır. Dekorasyonunuza farklı bir hava katacak kumaş arıyorsanız, sayfamızdaki çeşitleri inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz. Üstelik ödemelerinizi kredi kartına taksit imkanı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
Prepared by  T-Soft E-Commerce.