Polyester Kumaş

Moda tasarımlarında, iç mekanlarda kullanılan en popüler kumaş türlerinden biri polyester kumaş türüdür. Polyester kumaş belirli niteliklere sahiptir. Özellikle moda konusunda popüler olan polyester kumaş nedir? Neden bu kadar popülerdir? Hangi alanlarda daha sık tercih edilir?

Sort


Total of 12 products are displayed.

Polyester Kumaş Nedir?

Polyester kumaş; iplik ya da elyaf kullanılarak yapılan bir kumaş türüdür. Spesifk malzeme olarak en yaygın şekilde kullanılır. Polietilen tereftalat (PET) olarak adlandırılan sentetiktir. Etilen glikol ve tereftalik asit karıştırılarak yapılır. Ancak temelde polyester, bir tür plastiktir.

Polyester Kumaşın Özellikleri Nelerdir?

Polyester; kumaş haline getirildiğinde giysi, mobilya, tekstil ve daha fazla alanda kullanılır. Polyesteri bu kadar popüler yapan, bazı özellikler bulunur.

 • Birçok kimyasala karşı dayanıklılık gösterir.
 • Büzülme ve gerilmeye dayanıklı olduğundan, moda endüstrisinde popülerdir.
 • Kırışma ve aşınmalara karşı direnç gösterir.
 • Polyester yapımında kullanılan lifler çok güçlü ancak hafiftir.
 • Şeklini iyi koruyan polyester, lifleri bakımında kolay boya tutar.

Polyester kumaş özellikleri arasında bulunan en önemli unsurlardan biri de bakımının kolay olmasıdır. Çabuk kuruyan bir kumaş olduğu için, dış mekân kumaşlarında da sıklıkla kullanılır.

Modern polyester kumaşlar; gerçek ipek ve yün kadar güzel hissedilir ve ipeksi bir görünüm verir. Ancak bu, tamamen yüksek kaliteli ve doğru karışımla üretilmiş polyester kumaşlar için geçerlidir.

Kumasci.home online mağazamızda; dayanıklılığı, bakım ve kolaylığı ile ön plana çıkan polyester döşemelik kumaş portföyümüz bulunur. Online mağazamızda; geniş polyester kumaş portföyümüzü görebilir, ihtiyaç ve beklentilerinize uygun polyester kumaş ürünlerimizi tercih edebilirsiniz.

Neden Polyester Kumaş Tercih Edilmelidir?

Polyester elyaflar, termoplastik ya da ısıya duyarlı olduğu için, giyim sektöründe en popüler seçimlerdendir. Bu %100 polyester kumaş üzerinde, kalıcı pileler ve bunlara dekoratif şekil ve desenlerle lazer kesilebileceği anlamına gelir.

Polyester kumaşın kullanıldığı alanlar arasında;

 • Moda sektöründe
 • Spor giyimde
 • Polar giyimde
 • Mont ve anoraklarda
 • Ayakkabılarda
 • Bagaj ve çanta ürünlerinde
 • Dikiş ipliklerinde
 • Çarşaf, nevresim ya da uyku tulumu ürünlerinde kullanılabilir.

Bunun yanında lekelere karşı son derece dirençli olan polyester kumaş, bu yüzden temizlik konusunda da popüler tercihlerden biridir. Bir giyim eşyası ya da döşemelik olarak kullanılan polyester kumaş, statik birikmeye meyillidir. Bu yüzden polyester, çoğunlukla pamuk gibi daha stabil liflerle karıştırılarak üretilir.

Polyester Kumaş Fiyatları Ne Kadardır?

Çok farklı sektörlerde kullanım alanı bulan polyester kumaş, oldukça popüler kumaş türlerinden bir tanesidir. Moda sektörü dışında döşemelik kumaş olarak da sıklıkla tercih edilen polyester kumaş, pamuk gibi elyaflarla karıştırıldığında çok daha kaliteli ve üstün özelliklere sahip olur.

Polyester kumaş fiyatları konusunda kumasci.home online mağazamızın, ekonomik fiyatlarından faydalanabilirsiniz. Zengin renk ve desen portföyü içinde, en moda renklere ve trend olmuş çizgili polyester kumaş ürünleri inceleyebilir, fiyat karşılaştırması yapabilir ve uygun ödeme seçeneklerini kullanarak, ekonomik fiyatlarımızdan yararlanarak, satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
Prepared by  T-Soft E-Commerce.