Şönil Kumaş

Şönil kumaşlar, ekonomik fiyatları ve yumuşak yapıları sebebiyle tekstil sektöründe en çok kullanılan kumaş tiplerinden biridir. Peki şönil kumaşları diğerlerinden ayıran özellikleri nelerdir ve şönil kumaş fiyatları nelerdir? İşte detaylar…

Sort


Total of 49 products are displayed.

Şönil Kumaş Nedir?

Şönil kumaş; tüylü ve kadifemsi yapıya sahip bir kumaş türüdür. Genellikle polyesterden veya pamuktan üretilir. Şönil kumaşın piyasada birçok çeşidi vardır. Bunlardan en çok kullanılanı ise şönil döşemelik kumaş türüdür. Şönil kumaş, malzemesi oldukça uygun fiyatlı olduğu için en çok mobilya döşemeciliğinde kullanılır.

Şönil Kumaş Özellikleri

Şönil kumaşlar, piyasada en çok kullanılan kumaş çeşididir. Şönil kumaşı, diğer kumaş çeşitlerinden ayıran farklı kullanım özellikleri vardır. Şönil kumaş özellikleri aşağıdaki gibidir:

• Oldukça ekonomik bir kumaş tipidir.
• Şönil kumaş üretimi oldukça kolaydır.
• Uzun süreli kullanıma uygun kumaş türüdür.
• Şönil kumaşlarda desen dökülmesi veya renk solması oranı düşüktür.
• Kadife ve yumuşak yapısı nedeniyle hoş bir görüntüye sahiptir.

Şönil Kumaşın Kullanım Alanları

Şönil kumaşlar, en fazla mobilya döşemeciliğinde hammadde olarak yer alır. Şönil kumaş çeşitleri fazla olduğu için, bu kumaş türüyle mobilyada çok çeşitli kombinler yapma imkanı vardır. Şönil kadife döşemelik kumaş, bu sektörde en çok kullanılan şönil kumaş türüdür ve genellikle vintage stili dekorasyonlarda yer alır.

Şönil kumaşların bir başka kullanım yeri ev tekstilidir. Yumuşak ve kabarık görüntüleri sayesinde şönil kumaştan yapılmış halılar, oldukça şık bir görünüme sahiptir. Ayrıca şönil kumaşların yumuşak yapısı nedeniyle yatak runner’ı ve masa örtü yapımında kullanımı da yaygındır. Ayrıca şönil kumaşlar; kaban, mont ve pardesü yapımında da yer alır. Farklı renk seçenekleri sayesinde bu kumaşlar, dış giyimde şıklık yaratır.

Şönil Kumaş Fiyatları

Şönil kumaş fiyatları, tekstil sektöründe kaliteye ve tipine göre değişiklik gösterir. Ancak şönil kumaşların diğer türlerden daha uygun fiyatlı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Sitemizde 30’dan fazla kaliteli şönil döşemelik kumaş çeşidi vardır. Şönil döşemelik kumaş fiyatları, teknik özelliklerine göre değişiklik gösterir. Tüm şönil kumaş ihtiyaçlarınızı sitemizden kolayca giderebilir, uygun fiyatlarla ödeme yapabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
Prepared by  T-Soft E-Commerce.