Bukle Kumaş

Bukle kumaş, bukle görünümü elde edilmesi için efekt ipliği ile sarılarak oluşturulan bir kumaş tipidir. Bu kumaş türünde kullanılan iplik türüne buklet iplik, kumaşa ise buklet kumaş denilir. Bukle kumaşlarda iki tür büküm vardır. Bunlardan ilki ipliklerin kendi içlerinde sarılarak oluşturdukları, diğeri ise ipliklerin efekt iplikleri ile sarılarak oluşturdukları bükümdür. İngilizce ismi ‘Boucle’ olan ve oldukça şık olan bu kumaş türünün üretim aşaması titizlik ve ustalık ister.

Sort


Total of 23 products are displayed.

Bukle Kumaş Özellikleri

Bukle kumaşlar, özellikle döşemecilikte yoğun olarak tercih edilen bir kumaş çeşididir. Sitemizde de yüksek kalitede bukle kumaş çeşitleri mevcuttur. Buklet kumaş özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Kaliteli bir kumaş türüdür.
  • Sağlamlığı ile ön plana çıkan bir kumaştır. Uluslararası standartlara uygun olarak yapılan aşınma testlerinin sonuçları oldukça başarılıdır.
  • Uzun süre sürtünme ile renk solması yapmaz. Sürtünme renk haslığı testlerinin sonuçları çok iyidir.
  • Uzun süre yoğun ışık altında renk solması yapmaz. Işık renk haslığı testinin sonuçları başarılıdır.
  • Boncuklanma oluşturmaz.

Sitemizdeki bukle kumaşlar ile ilgili teknik özellikleri, ürünlerin açıklama kısmında görebilirsiniz. Uluslararası standartlara uygun olarak yapılan aşınma, sürtünme ve boncuklanma gibi testlerin sonuçları bu bölümde yer almaktadır.

Bukle Kumaş Kullanım Alanları

Bukle kumaşlar oldukça şık ve tarz bir görünüme sahiptir. Bu nedenle genellikle koltuk, düz minder, puf ve armut minder döşemeleri için kullanılır. Ayrıca ‘yatak runner’ olarak adlandırılan desenli yatak örtülerinin ve yastıkların yapımında ana malzeme olarak yer alır.

Bukle kumaşlar, türlerine göre farklı kullanım alanları da bulabilir. Bukle kadife kumaş, bukle yün kumaş, ince buklet kumaş gibi kategoriler tekstil sektöründe elbise yapımında yer alır. Ayrıca yün buklet kumaş, sıcak tutması sebebiyle kaban yapımında da yer alan kumaş türlerinden biridir.

Bukle Kumaş Fiyatları

Sitemizde 20’den fazla renk seçeneği ile döşemelik bukle kumaşlar yer almaktadır. Bukle kumaş fiyatları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. İhtiyacınıza ve zevklerinize en uygun kumaşları kredi kartına taksitli ödeme imkanı ile satın alabilirsiniz. Buklet kumaş fiyatları, kumaş eni boyutu üzerinden hesaplanmıştır ve oldukça avantajlıdır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
Prepared by  T-Soft E-Commerce.