Blog

Elbiselik Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

13 Nisan 2023

Elbiseler kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen giysi türlerindendir. Bu kapsamda merak edilen elbiselik kumaşlar nelerdir? Bu kumaş çeşitleri kendi içerisinde çok farklı şekilde isimlendirilebilmektedir. Özellikleri ve kullanım alanları ile değişiklik gösteren bu kumaş çeşitleri genel olarak şunlardır;

En İyi Başörtüsü Kumaşları Nelerdir?

13 Nisan 2023

Pek çok kadın başörtüsü kullanırken doğru kumaşı seçmek ve bu anlamda bir kullanım sağlamak ister. Bu kapsamda eşarp kumaş çeşitleri de özellik ve kullanım alanı açısından çeşitlilik göstermektedir. Genel olarak en iyi özellikler ile tercih edilen eşarp kumaşları şunlar olarak söylenebilir;

Sıcak Tutan Kumaşlar Hangileridir?

13 Nisan 2023

Kışlık giyim için kullanılabilecek olan ve bu kapsamda da sıklıkla tercih edilen sıcak tutan kumaşlar kendi içerisinde değişiklik göstermektedir. Bu anlamda her cilt için uygun farklı kumaş bulunmaktadır. Genel olarak sıcak tutacak olan kumaşlar şunlardır;

Viskon Kumaş Nedir? Özelliği Nelerdir?

13 Nisan 2023

Giysilerde ve pek çok farklı alanda kullanılan viskon kumaş nedir? Viskon, yapay olarak adlandırılabilecek bir kumaş türüdür. Doğal bir elyaftan elde edilen selülozdan üretilir. Bu selüloz, ağaç kabukları, bambu, çalılar, ağaç kütükleri ve diğer bitki materyalleri gibi birçok kaynaktan elde edilebilir. Viskon, rayonun bir çeşidi olarak da bilinmekte ve bu kapsamda tercih edilmektedir.

En Kullanışlı Koltuk Kumaşı Nedir, Nasıl Seçilir?

13 Nisan 2023

Ev dekorasyonunda koltuklar, oturma odalarının en önemli mobilyalarından biridir. Koltukların rahatlığı kadar koltuk kumaşı seçimi de büyük önem taşır. Kullanışlı bir koltuk için ise kişilerin öncelikleri önemlidir. Herkes için en kullanışlı kumaş farklılık gösterecektir. Evcil hayvan besleyen kişiler için deri kumaş seçmek oldukça mantıksız olacaktır. Bunun yerine kolay parçalanmayan bir kumaş tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

Müslin Kumaş Nerelerde Kullanılır?

13 Nisan 2023

Müslin kumaş yumuşak, ince ve nefes alan bir yapıya sahiptir. Bu özellikleri kapsamında genellikle müslin kumaş kıyafet,bebek tekstili ve ev tekstili alanlarında kullanılır. Bebekler için hazırlanan örtüler, beşik çarşafları, battaniyeler, bebek giysileri, tulumlar gibi ürünler kapsamında bu kumaşın kullanımı sıklıkla tercih edilmektedir.

Bebekler İçin Kullanılabilecek Kumaşlar Nelerdir?

24 Mart 2023

Bebeğinizin cildi, dünyaya yeni gelmiş olması nedeniyle çok hassas olabilir. Bu nedenle, bebek kıyafetleri seçerken, kullanılan kumaşın yumuşak, nefes alabilen ve cildi tahriş etmeyecek özelliklere sahip olması önemlidir.

Yaz Aylarında Terletmeyen Kumaşlar Hangileridir?

24 Mart 2023

Yaz aylarında sağlıklı giyim tercihi yapmak, sıcaklığın neden olduğu terleme, nem ve rahatsızlık hissini önlemek kadar önemlidir. Ayrıca, güneşin zararlı UV ışınlarından da korunmak için doğru giyim seçimleri yapmak gerekmektedir.

Nevresim İçin Hangi Kumaş Tercih Edilmelidir?

24 Mart 2023

Nevresim seçimi, günlük yaşamımızın önemli bir parçasıdır. Bir kişinin uyku kalitesini ve konforunu etkileyen birçok faktör vardır. Bunlardan biri de nevresim takımıdır.

Hangi Kumaştan Ne Kadar Almalıyım?

24 Mart 2023

Kumaşın ihtiyacınız olan miktarını hesaplamak, bir giysi veya ev dekorasyon projesi gibi herhangi bir projenin önemli bir aşamasıdır. Yanlış hesaplanmış bir kumaş miktarı, projenizi yarım bırakabilir veya ekstra kumaş satın almanız gerektirebilir.

1 2 3 4
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.