Welsoft Kumaş Nedir? Welsoft Kumaş Fiyatları

Welsoft Kumaş Nedir? Welsoft Kumaş Fiyatları

26 Kasım 2021

Rahat ve yumuşak dokusu ile ön plana çıkan welsoft kumaşlar, tamamen polyesterden üretilmiş olan kumaş türleridir. Günümüzdeki kullanım alanları ile büyük bir öneme sahip olan welsoft kumaşlar pek çok farklı özelliğe sahiptirler. Welsoft kumaşların en önemli özellikleri arasında anti-bakteriyel olmaları, hava geçirmeleri, son derece yumuşak olmaları, sıcak tutmaları ve rahat bir kumaş olmaları yer alır. Welsoft kumaşların kullanım alanları arasında en çok havlu ve bornoz üretimi yer almaktadır.

Özel bir dokuya sahip olan welsoft kumaşlar rahat ve yumuşak kumaşlar olmalarıyla dikkat çeker. Bu kumaş türleri, yapıları gereği hiçbir şekilde tüylenme yapmazlar. Welsoft kumaşlar makinede yıkamak için uygundurlar ve yıkanma sırasında çekme gibi sorunlar yaratmazlar. Bu kumaşlar aynı zamanda hızlı bir şekilde kururlar. Welsoft kumaş türü kolay bir şekilde alev almazlar ve anti bakteriyel özelliğe sahip oldukları için kaşıntı, alerji ve mantar gibi rahatsızlıklara yol açmazlar. Bu kumaşın kullanıldığı halı örtüleri, astım hastaları tarafından da güvenle kullanılabilirler.

Çok yumuşak ve esnek bir malzeme olan welsoft kumaşlardan üretilen ürünler rahat ve hoş bir sıcaklık hissi verirler. Wellsoft kumaşların sunduğu önemli bir avantaj da çok çeşitli renklerde üretilmeye imkân tanımasıdır. Gram cinsinden ağırlığı 320 gr/metrekare olan wellsoft kumaşlar mükemmel şekilde su emerler ve buna rağmen yine de hafiftirler.

Welsoft Kumaş Özellikleri Nelerdir?

Nefes alan kumaşlardan olan welsoft kumaşlar çabuk kururlar ve rahat bir kumaş olmasının yanı sıra sıcak tutma özelliğine de sahiptirler. Farklı kalınlıklarda üretilmeye imkân tanıyan welsoft kumaşlar, soğuğu geçirmeme özelliğine sahiptir. Bu tür kumaşlar kirlendiğinde çamaşır makinesinde etiketindeki talimatlara göre yıkanabilir.

Çekme gibi bir durum meydana getirmeyen welsoft kumaşlar aynı zamanda kolayca alev almazlar. Bu kumaşlar yıpranmaya karşı da dayanıklıdır ve kolay deforme olmazlar. Lastikli halı örtüsü modelleri welsoft kumaş kullanılarak sağlıklı ve antibakteriyel olarak üretilmektedir.

Son zamanlarda ilgi gören ve her alanda kullanılabilen bir kumaş türü olan welsoft kumaşların en belirgin özelliği oldukça yumuşak, sıcak tutabilen ve anti bakteriyel olmalarıdır. Ev ürünlerinde kullanıma da uygun olan bu kumaş türü astım, bronşit gibi toza alerjisi olan çocuklar ve yetişkinler için de uygundur. Kullananlara büyük bir konfor sunan welsoft kumaşın leke tutmama özelliği vardır aynı zamanda yıkanabilir ve silinebilir olması sebebiyle de kullananlara oldukça rahatlık sağlar. Sıcak tutması ile özellikle kışlık ürünlerde sık sık kullanılan welsoft kumaşlar en çok soğuk bölgelerde tercih edilirler. Bu kumaş, giyim sektörü dışında bornoz, havlu, koltuk ve halı örtüsü gibi ev tekstili alanlarında da rahatça kullanılır.

Welsoft kumaşlar, yıkandığı zaman çekme yapmadan uzun süreli olarak kullanılabilmektedir. Bu kumaşlar dayanıklı bir yapıya sahiptir ve herhangi bir tüylenme sorunu da yaratmazlar. Uzun süre kullanmaya imkân tanıyan welsoft kumaşlar kolay deforme olmazlar. Özellikle annelere kolaylık sağlayan bu tür kumaşlar leke tutmazlar ve kolay silinebilir özelliğe sahiptirler. Welsoft kumaşların hangi materyalden yapıldığı da sık sık merak edilmektedir. Welsoft kumaşlar %100 polyester elyaflarından üretilmektedir. Bu kumaşların üretim aşamasında kullanılan ekstra apreler sayesinde welsoft kumaşlar, yumuşak ve parlak bir görüntüye sahip olurlar.

Kış aylarını sıcak geçirmek isteyenler için en doğru tercih olan welsoft kumaşlar hakkında kumascihome.com üzerinden online olarak ya da 0532 570 86 99 ya da 0212 520 02 82 numaralı destek hattından daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Aradığınız kumaşlar Kumaşçı Home farkıyla parmaklarınızın ucunda.

Paylaş :
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.