Waterproof Fabric

People have been using water-resistant and waterproof forms of fabric for centuries. While there are countless different types of fabrics that fall into the waterproof category in production; some of them are practical and at the same time waterproof fabric prices are affordable and economical.

However, some fabrics do not give what is desired. To understand the options available in waterproof fabrics and which ones best suit your needs, it is necessary to know about waterproof fabrics. Kumasci.home has a rich portfolio of waterproof fabrics that will meet your needs and expectations.

How to Tell for Waterproof Fabrics?

Whether you are looking for a waterproof upholstery fabric or you want to use it as a shower curtain, there is no problem in using waterproof or water-resistant fabrics. Waterproof or water-resistant fabric; are fabrics that can stop water or reduce the amount of water passing through the material. In order for the fabric to be considered waterproof; The standard threshold is that it can withstand more than 1000 mm of water pressure without leakage.

Sort


Total of 65 products are displayed.

Su geçirmez kumaş alırken, su derecelendirmeleri de önemlidir. Buna göre;

  • Su geçirmez kumaşlar 500 mm’den 2000 mm’ye kadar derecelendirilir.
  • Gerçek su geçirmezlik özelliği 5bin mm’den başlar.
  • Şiddetli yağmuru önlemek için 10bin mm ve üzeri derecelendirme gerekir.

Üst düzeydeki kumaşlar, genellikle bu değerden çok daha yükseğini sunar. İkinci bir kriter ise kumaşın nefes alabilirliğidir. Hem suya dayanıklı hem de nefes alabilen kumaşlar; nemi dışarıda tutarken, içeriye giren nemi de uzaklaştırır.

Su Geçirmez Kumaş Türleri Hangileridir?

Su geçirmez leke tutmaz kumaş ürünleri, farklı yapılara sahiptir. Membran; bir ürünün ya da ekipman parçasının dış kabuğuna bağlanan, su geçirmez bir malzeme tabakasıdır. WPB kumaşları olarak da bilinen bu ana su geçirmez ve nefes alan kumaş türleri poliüretan anlamına gelen PU ve ePTFE mebran ya da genişletilmiş politetrafloroetilendir.

  • PUL: Poliüretan laminat anlamına gelir. Su geçirmez ve suya dayanıklı ince bir kaplama ile kaplanan plastik arkalıklı polyester su geçirmez kumaş olarak kullanılır.
  • TPU: Termoplastik poliüretan anlamına gelir. PUL kumaşına daha iyi bir alternatiftir. Ancak PUL kumaştan daha az dayanıklıdır.
  • PVC kaplı polyester: Su geçirmez polyester kumaş türleri içinde bulunur ve arkasında poli-vinil klorür kaplamalı su geçirmez %100 polyester kumaş kullanılır. Sert olmasına rağmen, içi pürüzsüz yüzeye sahiptir.

En iyi bilinen su geçirmez kumaş markaları arasında bulunan Sunbrella; su geçirmez olmasına rağmen, suya fazla dayanıklı değildir. Sunbrella kumaşı; en popüler dış mekân kumaşlarından olmasının yanında solmaya, küflenmeye karşı üstün dayanıklılık gösterir. Kumasci.home online mağazamızda, Sunbrella ve Agora marka su geçirmez kumaşları, uygun fiyatlarla ve ödeme seçenekleriyle bulabilirsiniz.

Su Geçirmez Kumaş Fiyatları Ne Kadardır?

Su geçirmez kumaşlar, normal dikiş kumaşlarından değildir. Su geçirmezlik özelliği bulunan kumaşlar minder ve yastıklarda, sandalye ve koltuk döşemelerinde, bez çantalarda, masa örtülerinde ve daha birçok alanda kullanılabilir.

Kumasci.home online satış mağazamızda; su geçirmez döşemelik kumaş fiyatları, uygun ödeme koşullarına sahiptir. Tek yapmanız gereken, sitemizi ziyaret ederek, ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayacak kumaş ürünlerimizden tercih yapmaktır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
Prepared by  T-Soft E-Commerce.