Parça Kumaş Nedir? Özellikleri ve Çeşitleri Nelerdir?

Parça Kumaş Nedir? Özellikleri ve Çeşitleri Nelerdir?

11 Mart 2021

Kumaş yaratımı, eski zamanlarda ilkel insanların keten lifleri kullanımı, ipliklere ayrılması ve bitkilerden çıkarılan boyalarla renklendirilmiş basit kumaşlara dokunmasıyla başladı. 

Yenilikçiler, doğal elyafların bazı içsel sınırlamalarından rahatsız olarak, üstesinden gelmek için sentetik kumaşlar geliştirdiler. 

  • Pamuk ve çarşaflar kırışabilir.
  • İpek hassas bir işlem gerektirir.
  • Yün büzülür ve dokunuşu tahriş edebilir. 

Sentetikler ise daha fazla konfor, kir çıkarma, daha geniş estetik aralık, boyama yetenekleri, aşınma direnci, renk haslığı ve daha düşük maliyetleri ile avantaj önceliği sağlar.

Kumaşlar bizi çevre şartlarından korumakla kalmayıp, estetik olarakta zevk veren eşyalardır.  Aslında parça kumaşlar kesimhanelerde ortaya çıkan ve değerlendirilmek üzere geri dönüşüm gerektiren kumaşlara verilen isimdir.

Fabrikalardan toplu olarak alınan ve değerlendirilmek istenen parça kumaş kesimhanelerde pastal halinde kesilerek dikime hazır hale getiriliyor.   Kalan kumaşlar ise parti kumaş olarak adlandırılır. 

Tekstil sektöründe kumaş fabrikalarının özellikle üretim döngüsünde yıkama, dikim, yanlış teknikler gibi birçok sebeple ikinci kullanım ya da geri dönüşüm için hazırlanan kumaşlardır. 

Fabrikalardan kumaşlar alındıktan sonra kesimhanelere gider ve dikime hazır hale getirilir.  Kalan ve artan kumaşlar kayda parti kumaş olarak geçer.  Stok kumaş olarakta bulunabilir. 

Parça Kumaş Özellikleri ve Çeşitleri Nelerdir?

Kumaş özelliklerine ve özelliklerine göre özel tekstilleri keşfedin. Kumaşın farklı özelliklerini keşfedin ve örme, dokuma, doğal, su geçirmez ve çok çeşitli diğer özelliklere göz atın.

Parça kumaş genellikle defosuzdur. Eğer herhangi bir defo bulunuyor ise parça kumaşı satın almak zorunda değilsiniz.  Kumaşı alırken kontrollerini tam yapın. 

Parça Kumaş Kimler Satın Alır?

Eğer bu tarz bir kumaş almak istiyorsanız, kumaş ve kafanızdaki tasarımı belirli ölçüde örtüştürebilirsiniz. 

Terzilere satılmak üzere satın alımlar yapılabilmektedir.  Sevdiklerine el ürünü hediye hazırlamak isteyenler dikilmek üzere hazırlanan kumaşı belirli ölçülerde satın alabiliyor.  Parça Kumaş satışı yapan siteler mevcuttur.

Parça Kumaş Ne Kadar?

Parça kumaş nereden temin edilir? Parça kumaş ne kadar? Tüm bu sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız. 

İkinci el kumaş diğer kumaşlara göre ekonomik avantajlar sağlar. Ancak seri devamı ya da işçilik maliyetleri tartışılır.  Ve parça kumaş üretimi hakkında terziler bireysel çalışan kişiler ve işletmeler daha fazla bilgi ve deneyime sahiptir. 

Seçimlerini kumaşın yapısını avantaj ve dezanavantajlarını bilerek verirler.  Bu artan kumaşlar parti malı kumaş olarak adlandırılır.  Çeşitli desen ve renkte bölünmüş kumaşlar giysi, örtü vb birçok alanda kullanılabilirler. 

Parça Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

Her tür parça kumaş olabilir. Çok zengin çeşitlilikte parça kumaşa ulaşabilirsiniz.  Aklınıza gelen her çeşit kumaşın parça kumaşı vardır.

Parça kumaş nereden edinebilirim?

Parça kumaş satan online sitelerden destek alabilirsiniz. Ölçü, renk vb. özellikleri seçebileceğiniz araçlara sahip olabileceğiniz yetkinlikte hazırlanmıştır. 

Bu siteler aracılığı ile bütçeyi de görerek sipariş kolaylığına sahip olabilirsiniz.

Paylaş :
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.