Pamuklu Kumaş

Pamuklu kumaşlar en çok bilinen kumaş türlerindendir. Bunun bir nedeni, ülkemizde pamuğun yetişiyor olmasıdır. Peki pamuklu kumaş özellikleri ve fiyatları nelerdir? İşte detaylar…

Sıralama seçin
1 2


Toplam 180 ürün görüntüleniyor.
1 2

Pamuklu Kumaş Nedir?

Pamuk, doğal bir elyaf türüdür. Doğadaki pamuk bitkisinden elde edilen elyaflarla üretilmiş kumaşlara pamuklu kumaş denir. Pamuğun İngilizce ismi ‘’Cotton’’dur. Bu sebeple pamuklu kumaşlar tekstilde ‘koton kumaş’ olarak da geçer. Pamuklu kumaş çeşitleri oldukça fazladır. Bu kumaş türü genellikle farklı baskı teknikleri kullanılarak üretilir.

Pamuklu Kumaş Özellikleri

Pamuklu kumaşların özellikleri aşağıdaki gibidir:

• Pamuklu kumaşlar yumuşak özellikleri sayesinde kolay şekil alır.
• Pamuklu kumaşların emiciliği yüksektir. Ancak bu kumaşların kurumaları geç olur.
• Özellikle pamuklu kapitone kumaş ve kabartmalı pamuklu kumaş türleri ev dekorasyonunda çok şık durur.
• Hava alan yapıları sayesinde yaz ve kış terletme yapmaz. Bu nedenle giyim sektöründe çok sık yer alır. Özel olarak üretilen pamuklu keten kumaş türü, en az terletme yapan türlerden biridir.
• Doğal elyaf türünden yapıldığı için alerjik reaksiyonlara sebep olmaz. Bu nedenle uzmanların özellikle iç giyimde önerdiği kumaş türüdür.

Pamuklu Kumaşın Kullanım Alanları

Pamuklu kumaşlar için en fazla kullanım alanına sahip olan kumaş türü olduğunu söylemek yanlış olmaz. Pamuklu kumaşların kullanım alanları aşağıdaki gibidir:

• İç ve dış giyim: İç çamaşırı, gömlek, tişört, çorap gibi ürünlerin yapımında pamuklu kumaşlar yer alır.
• Uyku ürünleri: Pijama ve gecelik gibi ürünlerin yapımında pamuklu kumaşlar yer alır.
• Ev tekstili: Havlu, bornoz, el bezi, perde gibi ürünlerin yapımında pamuklu kumaşlar yer alır. Ayrıca pamuklu poplin kumaş türü, çarşaf üretiminde de yer alır.
• Dekoratif hediyelik ürünler: Bu eşyaların yapımında özellikle parlak pamuklu kumaş türü yer alır.
• Mobilya döşemeciliği: Yumuşak yapısı ve terletmez özelliği sebebiyle mobilya döşemeciliğinde yer alır.

Pamuklu Kumaş Fiyatları

Pamuklu kumaş fiyatları; dokuma veya örme biçimine, üretim kalitesine ve desen şekline göre değişiklikler gösterir. Genellikle yaygın kullanılan bir kumaş türü olduğu için üretimleri fazladır. En yüksek kaliteye sahip pamuklu kumaşlar, sitemizde uygun fiyatlarla yer almaktadır. Siz de ihtiyacınıza uygun olan pamuklu kumaşları sitemizden inceleyebilir ve kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.