Outdoor Kumaşlar

Outdoor Kumaşlar

26 Nisan 2022

Outdoor Ne Demek? 

Outdoor kelimesinin ilk anlamı dış mekandır. Ancak bu kelime günümüzde daha çok, özel üretim olan giysi ve aksesuarlar için kullanılır. 

Outdoor Giyim Nedir? 

Zorlu doğa koşullarında giyilmek için imal edilmiş, ekstra rahat ve dayanıklı kıyafetlere outdoor giyim adı verilir. Bu ürünlerin garanti süresi 3 ile 5 yıl arasında değişmektedir. Outdoor giyim ve aksesuarların, diğer ürünlerden en büyük farkı, çok daha uzun ömürlü olmasıdır. 

Outdoor Ürünler Nelerdir? 

Üretiminde organik pamukların kullanıldığı, tam fermuarlı polar çeşitleri, outdoor ürünler arasında yer alır. 3 veya 4 cepli olan bu kıyafetler rüzgara karşı ekstra dayanıklıdır. Günümüzde en çok tercih edilen outdoor kıyafetlerinden bir diğeri termal içliktir. Yeni nesil kumaş teknolojisiyle imal edilen termal içlikler, vücut ısısını muhafaza eder. Bu nedenle başta buz pateni ve kızak olmak üzere tüm kış sporlarında termal içlikler tercih edilir. 

Pamuklu giysiler aktivite sırasında oluşan teri sünger gibi emerek ıslak kalırlar ve akabinde ısınız vucudunuzdan uzaklaşarak üşüme hissine yol açar. Rüzgarlı ve soğuk havalarda bu etki daha da fazla görülür ve oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

Polyester Giysiler gibi sentetik elyaflardan üretilen kıyafetlerde ise durum farklıdır. Polyester yapısı gereği oluşan teri kumaşın dış yüzeyine transfer ederek vucudunuzdan uzaklaştırır ve kumaşın dış yüzeyine taşınan ter hava ile temas ederek kurur.

Paylaş :
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.