Kanvas Kumaş Nedir? Kanvas Kumaş Özellikleri

Kanvas Kumaş Nedir? Kanvas Kumaş Özellikleri

11 Ocak 2021

Kanvas kumaş arka ve ön yüzeyi aynı, belirli bir noktasal açıdan yapıya sahip kalın keten kumaştır. Ordu çöken iş bir yelpazede kullanım alanına sahiptir, birçok üründe en fazla değerlendirilen kumaş türleri arasında yer alır. Konforlu ve rahat tasarımı ile şık bir görünüm elde etmeye yardımcı olur. Özellikle spor giyimde kullanılan kanvas kumaş aynı zamanda tekstil ve reklam sektöründe de sık kullanılır, ilgi çeken bir görüntüye sahip olmasının yanı sıra uzun yıllar dayanıklıdır. Sepet örgü de farklı gramajlar kullanılarak dokunan kumaş türüdür.

Kanvas Kumaş Özellikleri Nelerdir?

Birçok farklı özelliği bir ayrıcalığı bulunan kanvas kumaş çok değişik sektörlerde önemli bir yere sahiptir. Kanvas kumaş özellikleri içerisinde en bilinen özellikleri şunlardır;

  •  Keten kumaş özelliğine sahiptir
  •  Esnek bir yapıdadır
  •  Kalın ve oldukça dayanıklıdır
  •  Desenli ya da düz çeşitleri vardır
  •  Birden fazla sektörde kullanılır
  •  Uyumlu olmasından dolayı dekor amaçlı değerlendirilir
  •  Yaz ayları için tercih edilir ancak her mevsim rahat kullanım sağlar.

Her Mevsimin Kumaşı

Her mevsim için tercih edilen kanvas kumaş kullanılması için gevşek doku özelliği ile üretilir. Keten kumaş olması rahatlığını arttırır aynı zamanda keten ile gün karışımına sahip olan kamgarn iplik ile de üretilebilir. Abiye kıyafetler yerine genellikle rahat ve gündelik olarak giyilen kıyafetler için tercih edilir. Kış aylarında kullanılacak kanvas kumaşlar kalın yapıya sahiptir. %100 yün kamgarn iplikten üretilir. 45/55 polyester ve yün karışımı özellikle kışlık ürünler için uygun bir kullanım rahatlığı sağlar. Kumaş arası bir görüntülü ve yapıya sahip olmasından dolayı genellikle spor ürünlerinin üretiminde kullanılır. Tekstil sektörünün dışında reklam sektöründe ve dekorasyonda da yaygın bir kullanıma sahiptir.

En Kaliteli Kumaşlar, En Uygun Bütçe

Özellikle moda dünyası için önde gelen kumaş türlerinden olan kanvas kumaş yumuşak bir özelliği sunması ile ön plana çıkar. Bu özelliği sayesinde ceket elbise ve çanta yapımında da kullanılabilir. Temizlik aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli konu renginin solmamasıdır. Dayanıklı yapısı ve baskıya uygun olması ile en fazla baskı ve ürünlerin üretiminde kullanılır. Kaliteli dokuma teknikleri ile ihtiyaç olan tüm kumaş çeşitlerini zengin bir seçenek yelpazesi ile sunan kumascihome.com sitesine gerekli olan tüm ölçülerde sipariş verilebilir. Online kumaş merkezi geniş renk seçeneği arasından yapılan tercih ile son başka bir kumaş alışverişi deneyimi yaşatıyor. Web sitesi üzerinden en kaliteli kumaşları en uygun bütçe ile satın alma avantajı sunulmaktadır.

Paylaş :
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.