Kadife Döşemelik Kumaş Modelleri ve Fiyatları

Kadife Döşemelik Kumaş Modelleri ve Fiyatları

11 Ocak 2021

Kısa tüylü bir kumaş türü olan kadife kumaş ipekten dokunan

  •  Pamuk
  •  Viskon
  •  Suni ipek
  •  Sentetik elyaf gibi çeşitli malzemelerden üretilir.

Kadife kumaş çeşitleri ve fiyatları birbirine paralel olarak farklılaşır, markasına, desenine desenine göre fiyat farkları ortaya çıkar. Tekstil sektöründe vazgeçilmez olan kadife kumaş aynı zamanda döşeme malzemesi olarak da kullanılır. Döşemelik kadife kumaş genellikle sabit mobilyalar için uygulanır. Zemin kumaş üzerine çözgü ilmeli kumaşlar olarak tanımlanan kadife kumaşlar, belirli uzunluktaki liflerin yüzeyini kaplayarak tüylü görünüş verdiği yumuşak ve hacimli kumaş türüdür.

Kadife Kumaş Çeşitleri

Orijinal kadife kumaş ipekli çözgüden dokunan kısa sık çözgü havlı kumaş olarak üretilir. Kısmen ipek ya da reyon ve başka elyaftan ayrıca tamamen başka ipliklerden imal edilen kısa sık çözgü havlı kumaşlara da kadife kumaş denir. Aynı zamanda atkı havlı kumaş olan velvetine de kadife kumaş denmektedir. Kadife kumaş çeşitleri;

  •  Düz kadife kumaş;
  •  Pamuklu kadife kumaş;
  •  Parlak kadife kumaş;
  •  Desenli kadife kumaş;
  •  Eskitme kadife kumaş olarak sınıflandırılır.

Koton, yün, ipek ve keten olmak üzere pek çok çeşidi bulunan kadife kumaş modellerine göre farklı biçimlere de sahiptir. Kadife döşemelik kumaş modelleri koltuk başta olmak üzere perde, duvar kaplaması gibi pek çok kullanım alanına sahiptir. Koltuk kılıfları dışında döşeme amaçlı mobilyalarda, salon sandalyelerinde ve oturma gruplarında kullanılabilir.

Geniş Kullanım Alanı

Yıkamaya karşı dayanıklı olmayan kadife dokuma döşemelik kumaş ancak hav yönüne doğru silinerek temizlenebilir. İtalyan ve Fransız koltuk üreticileri tarafından tercih edilen parlak ipek kadife döşemelik kumaş türü chester koltuk modellerinde de harika bir görüntü elde etmeyi sağlıyor. Klasik oymalı ve varak boyalı koltuk takımlarını ayrı bir statü ve gösteriş katan kumaş yatak başlarında ve sandalyelerde de tercih edilir. Üretimindeki uygulanan işlemler ve özel iplik yapısı sayesinde leke tutmayan kumaş kolay temizleme özelliğine sahiptir. Kullanım alanı oldukça geniş olan kadife kumaş havlı, düz ya da fitil mi olarak ihtiyaca göre üretilir. Çoğunlukla döşemelik ya da perdelik olarak tercih edilen kadife kumaştan ayrıca hazır giyim sektörü de faydalanır.

Geniş Renk Ve Desen Çeşitliliği

Genellikle abiye elbise dikiminde tercih edilen kadife kumaş çeşitli dekoratif ürünlerin kullanımına da uygundur. Kalın ya da ince olarak dokunan kumaş aynı zamanda dokuma sıklığı da değiştiği için ihtiyaca göre çeşitlendirilir. Geniş bir renk ve desen çeşitliliğine sahip olan kumascihome.com sitesi minimum fiyat ayrıcalığı ile kumaş ihtiyacını karşılamaktadır. Kadife döşemelik kumaş fiyatları karşılaştırılarak sitede renk ve desen seçeneklerine göz atarak herkesin kendi bütçesine göre ihtiyacını karşılaması söz konusudur.

Paylaş :
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.