Dış Mekan Kumaşlar

Dış Mekan Kumaşlar

26 Nisan 2022
Kullanım alanı, döşemelik kumaş seçiminde dikkat edilmesi gerekenler listesinin başında yer alır. Kumaşların dokuları ve yapısal özellikleri onların yıpranmalara karşı ne kadar dayanıklı olacaklarını belirler. Kirlenmenin fazla olduğu, mutfak, çocuk odaları gibi alanlar için silinebilir özellikteki kumaşlar tercih edilmelidir. Eğer ev içerisinde evcil hayvan bulunuyorsa hassas özellikteki dokuma kumaşlardan kaçınılmalıdır.Her yaşam alanının farklı ihtiyaçları olduğundan, döşemelik kumaş seçerken öncelikle nerede ve ne sıklıkta kullanılacağını belirlemek gerekir. İş yerlerinde evlere oranla daha sık kullanım olacağı için güçlü ve sürtünmeden etkilenmeyen malzemeler seçmek daha isabetli bir tercihtir. Mobilya, yatak odası ya da bebek odasında yer alacaksa döşeme işlemi yumuşak bir kumaşla yapılmalıdır.

RENK VE DESEN SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Kişisel zevkin doğru bir şekilde yansıtılması da döşemelik kumaş seçiminde dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Kullanacak kişinin tarzını yansıtan bir kumaş uzun yıllar keyifli bir kullanım sağlar. Döşemelik kumaş alırken yaşam tarzına uygun olacak renk ve desen seçimi yapmak gerekir. Kumaş tercihlerini geçici moda olan desenler arasından yapmaktan kaçınılmalıdır.

İddialı tercihleri yastıklar, puflar, sandalyeler gibi daha çok küçük parçalara uygulamak kolaylık sağlar. Koltuk gibi geniş yüzeye sahip parçalarda cesur renkler bulundukları odayı küçük gösterebilirler.  Nötr renkler, döşemelik kumaş tercihi için en güvenli seçimlerdir. Köşe takımları ve yuvarlak hatlara sahip koltuklar için karmaşık desenli kumaşlar yanlış seçimlerdir. Yoğun desenler özellikle kumaşın gerildiği bölgelerde hatalı ve garip bir görüntü oluşturabilirler.

Paylaş :
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.