Su Geçirmez Kumaş

İnsanlar yüzyıllar boyunca, suya dayanıklı ve su geçirmez kumaş formlarını kullanıyor. Üretimde su geçirmez kategorisine giren sayısız farklı kumaş türü bulunurken; bazıları pratik ve aynı zamanda su geçirmez kumaş fiyatları da uygun ve ekonomiktir.

Ancak bazı kumaşlar, istenileni vermez. Su geçirmez kumaşlarda bulunan seçenekler ve hangilerinin ihtiyacınıza en uygun olduğunu anlamak için, su geçirmez kumaşları bilmek gerekir. Kumasci.home, ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayacak, zengin su geçirmez kumaş portföyüne sahiptir.

Su Geçirmez Kumaşlar Nasıl Anlaşılır?

İsterseniz su geçirmez döşemelik kumaş arayışında olun isterseniz duş perdesi olarak kullanmak isteyin, su geçirmez ya da suya dayanıklı kumaşların kullanımında herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Su geçirmez ya da suya dayanıklı kumaş; suyu durdurabilen ya da malzemeden geçen su miktarını azaltabilen kumaşlardır. Kumaşın su geçirmez olarak kabul edilebilmesi için; standart eşik, sızıntı olmadan 1000 mm’den fazla su basıncına dayanabilmesidir.

Sıralama seçin


Toplam 65 ürün görüntüleniyor.

Su geçirmez kumaş alırken, su derecelendirmeleri de önemlidir. Buna göre;

  • Su geçirmez kumaşlar 500 mm’den 2000 mm’ye kadar derecelendirilir.
  • Gerçek su geçirmezlik özelliği 5bin mm’den başlar.
  • Şiddetli yağmuru önlemek için 10bin mm ve üzeri derecelendirme gerekir.

Üst düzeydeki kumaşlar, genellikle bu değerden çok daha yükseğini sunar. İkinci bir kriter ise kumaşın nefes alabilirliğidir. Hem suya dayanıklı hem de nefes alabilen kumaşlar; nemi dışarıda tutarken, içeriye giren nemi de uzaklaştırır.

Su Geçirmez Kumaş Türleri Hangileridir?

Su geçirmez leke tutmaz kumaş ürünleri, farklı yapılara sahiptir. Membran; bir ürünün ya da ekipman parçasının dış kabuğuna bağlanan, su geçirmez bir malzeme tabakasıdır. WPB kumaşları olarak da bilinen bu ana su geçirmez ve nefes alan kumaş türleri poliüretan anlamına gelen PU ve ePTFE mebran ya da genişletilmiş politetrafloroetilendir.

  • PUL: Poliüretan laminat anlamına gelir. Su geçirmez ve suya dayanıklı ince bir kaplama ile kaplanan plastik arkalıklı polyester su geçirmez kumaş olarak kullanılır.
  • TPU: Termoplastik poliüretan anlamına gelir. PUL kumaşına daha iyi bir alternatiftir. Ancak PUL kumaştan daha az dayanıklıdır.
  • PVC kaplı polyester: Su geçirmez polyester kumaş türleri içinde bulunur ve arkasında poli-vinil klorür kaplamalı su geçirmez %100 polyester kumaş kullanılır. Sert olmasına rağmen, içi pürüzsüz yüzeye sahiptir.

En iyi bilinen su geçirmez kumaş markaları arasında bulunan Sunbrella; su geçirmez olmasına rağmen, suya fazla dayanıklı değildir. Sunbrella kumaşı; en popüler dış mekân kumaşlarından olmasının yanında solmaya, küflenmeye karşı üstün dayanıklılık gösterir. Kumasci.home online mağazamızda, Sunbrella ve Agora marka su geçirmez kumaşları, uygun fiyatlarla ve ödeme seçenekleriyle bulabilirsiniz.

Su Geçirmez Kumaş Fiyatları Ne Kadardır?

Su geçirmez kumaşlar, normal dikiş kumaşlarından değildir. Su geçirmezlik özelliği bulunan kumaşlar minder ve yastıklarda, sandalye ve koltuk döşemelerinde, bez çantalarda, masa örtülerinde ve daha birçok alanda kullanılabilir.

Kumasci.home online satış mağazamızda; su geçirmez döşemelik kumaş fiyatları, uygun ödeme koşullarına sahiptir. Tek yapmanız gereken, sitemizi ziyaret ederek, ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayacak kumaş ürünlerimizden tercih yapmaktır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.